Gotowe Spółki - Pytania i Odpowiedzi

Gotowe Spółki

Czym są i dlaczego warto kupić

Czym są Gotowe Spółki?

W mowie prawnej są to byty prawne uprawnione do prowadzenia działalności gospodarczej. A w potocznej są to firmy, które od ręki mogą zacząć działać.

Jakie są korzyści z zakupu gotowej spółki od założenia nowej?

Jest ich kilka. Po pierwsze, szybkość; nawet w ciągu 60 minut możesz zostać właścicielem spółki i zacząć działać. Po drugie, możliwość kupna spółki z historią prowadzenia oraz kredytową, co umożliwi zaciągnięcie kredytu czy też skorzystanie z dotacji. Kolejny powód, to budowa zaufania u klientów. Ludzie ufają firmom, które istnieją na rynku od lat.

Czy taki zakup jest legalny?

Oczywiście, że tak. Spółka z o.o. to byt prawny i w Polsce prawo przewiduje możliwość jego sprzedaży oraz kupna.

Co należy sprawdzić przed zakupem?

Informację w Krajowym Rejestrze Sądowym, które są w pełni darmowe i dostępne dla każdego http://ekrs.ms.gov.pl/. Sprawdzić wszystkie wyciągi bankowe, jeśli kupujemy spółkę z historią bankową. Do tego należy przeczytać umowę i upewnić się, że nie ma nic na niej o odpowiedzialności sprzed zakupu spółki.

Kupno Gotowej spółki ile zajmuje?

Tak jak już pisałem, może to zająć tylko godzinę, ale zdarza się, że i kilka dni. Ten czas zazwyczaj wynika z dopasowania dnia, który odpowiada klientowi, by spotkać się u notariusza.

Ile kosztuje kupno gotowej spółki?

Cena jest uzależniona od wielu czynników, ale zaczyna się od 1690 zł

Co wpływa na cenę gotowej spółki?

Cena spółki zależna jest od jej wieku, historii kredytowej, posiadania aktywnego VAT i VAT EU, kwoty kapitału, jaki jest podany w dokumentach założenia.

Mamy nadzieję, że udało nam się odpowiedzieć na większość waszych pytań. Jeśli jednak macie jeszcze jakieś pytania zapraszamy do konataktu przez nasz formularza konatktowy.

TelefonLink prowadzi do wykręcenia numer telefonu do optioffice Do góryLink który prowadzi do początku strony